[column size="1/5" center="no" class=""]

Wybierz Kurs

[/column] [column size="4/5" center="no" class=""]

PSS - Płetwonurek w suchym skafandrze

Nurkowie w suchym skafandach

Zupełnie nowe możliwości 🙂 sucho i ciepło

Jeżeli jest Ci zimno podczas nurkowania w piance to kurs PSS jest skierowany zdecydowanie dla ciebie :). Po zakończeniu tego szkolenia podniesiecie komfort cieplny swoich nurkowań, nurkowań w zimnych wodach lub pod lodem (inaczej mówiąc będzie ciepło i sucho podczas nurkowania ;P) oraz zwiększycie bezpieczeństwo nurkowania poprzez dodanie dodatkowego źródła wyporu, jakim jest suchy skafander. Dzięki temu zwiększy się czas  nurkowań, a to jest główny powód zastosowania suchego skafandra w nurkowaniu.

Przypominam, że suchego skafandra wolno używać podczas innych kursów nurkowania, tylko jeżeli posiadamy licencje na takowy. Ma to związek z polityką ubezpieczycieli. Żaden szanujący się instruktor nie powinien Was dopuścić do kursu bez "papierów".

Na kursie zostaną wam przekazane informacje teoretyczne na temat zasad nurkowania w suchym skafandrze, budowy, konserwacji oraz rodzajów suchych skafandrów.  Podczas części praktycznej wykonanie zastawu ćwiczeń potwierdzi waszą wiedzę zdobytą podczas wykładów. Serdecznie zapraszamy na ten kurs, jeżeli poważnie myślicie o nurkowaniu. Jest to kurs niezbędny do waszego dalszego rozwoju nurkowego. Po kursie uczestnik otrzyma wpis do książeczki płetwonurka KDP/CMAS oraz certyfikat Płetwonurka w Skafandrze Suchym KDP/CMAS (PSS)
[/column]

Warunki uczestnictwa w kursie

Formalne

 • ukończone 14 lat
 • posiadanie stopnia Płetwonurka P1 KDP/CMAS lub stopnia innej organizacji uprawniającego do nurkowania na głębokości min. 18 m
 • zgoda rodziców lub opiekunów prawnych w przypadku osób niepełnoletnich na odbycie kursu
 • orzeczenie lekarza o niestwierdzeniu przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania płetwonurkowania (wydane nie wcześniej niż 1 rok przed datą rozpoczęcia kursu) lub oświadczenie dotyczące stanu zdrowia (tylko dla osób pełnoletnich)

Sprzętowe

 • suchy skafander

Zdjęcia z kursów PSS KDP/CMAS

[column size="1/3" center="no" class=""]
Nurkowie w suchych skafandrach

Nurkowie kurs suchego skafandra

[/column] [column size="1/3" center="no" class=""]
Kurs suchego skafandra PSS

Nurkowie

[/column] [column size="1/3" center="no" class=""]
Nurkowie w suchym skafandrze

Ciepło w końcu 😛

[/column]

Przebieg szkolenia

Podczas kursu na  płetwonurka w suchym skafandrze PSS KDP/CMAS odbędzie się 6 godzin zajęć teoretycznych oraz 5 godziny zajęć praktycznych. Cały kurs trwa minimum jeden dzień szkoleniowy. Podczas kursu wykonacie minimum 2 nurkowania w zakresie głębokości do posiadanych uprawnień.  Łącznie spędzicie pod pod wodą przynajmniej 40 minut.  Cały kurs należ zakończyć w okresie nie dłuższym  niż 2 miesiąc.

Wykłady

 • Spotkanie organizacyjne i warunki wstępne
 • Budowa skafandrów suchych
  Technika nurkowania w skafandrach suchych
 • Zasady bezpieczeństwa
 • Sprawdzian wiedzy teoretycznej i zakończenie kursu

Zajęcia Praktyczne

 • Dobór ocieplacza i skafandra na powierzchni
 • Technika nurkowania w skafandrach suchych
 • Zaawansowane elementy techniki nurkowania w suchych skafandrach – sytuacje awaryjne

Uprawnienia

Po kursie uczestnik otrzymuje wpis do Książki Płetwonurka KDP/CMAS i certyfikat Płetwonurka w Skafandrze Suchym PSS KDP/CMAS.

Dokładne informacje na temat szkolenia znajdą Państwo w książeczce szkoleń rekreacyjnych. Wystarczy kliknąć w poniższy guzik:

Read more

Cena kursu

350 zł

Jest to cena z wszystkim opłatami oraz niezbędnym sprzętem - oprócz suchego skafandra. Można go wypożyczyć w cenie około 50 zł. Do ceny końcowej kursu nurkowania należy dodać zrzutkę za paliwo (instruktor też się dorzuca :P) oraz wejścia na bazy nurkowe ew. basen najczęściej około 30 zł za dzień.

Przydatne linki

Poniżej mogą Państwo sprawdzić ceny wszystkich kursów nurkowania, które oferujemy, jak również cennik wypożyczenia sprzętu nurkowego. Przypominamy, że na czas kursu zapewniamy cały niezbędny sprzęt.

Read more Read more