[column size="1/5" center="no" class=""]

Wybierz Kurs

[/column] [column size="4/5" center="no" class=""]

PNA - Płetwonurek Nawigator

Ręka z kompasem pod wodą - kurs PNA

Kompas elektroniczny

Nawigacja podwodna to bardzo przydatna umiejętność. Jeżeli zaczynasz swoją przygodę z nurkowaniem, to doskonale  zdajesz sobie sprawę, że na pewno nieraz straciłeś orientacje pod wodą, albo wydawało ci się że wiesz gdzie jesteś, po czym wynurzałeś się w całkiem innym miejscu akwenu 🙂 . Dzięki wiedzy jaką uzyskasz podczas kurs nawigacji podwodnej PNA takie sytuacje będą coraz rzadsze. Z czasem nawigacja, nawet na obcym Ci akwenie, na którym pierwszy raz nurkujesz, będzie dziecinnie prosta.

Ponadto kurs PNA jest zaraz obok kursu PNO czyli płetwonurka nocnego jest niezbędny aby przystąpić do kursu PE czyli płetwonurek eksplorator. Dzięki temu uzyskasz możliwość nurkowania do 30 m.

Kurs płetwonurka nawigatora PNA jest skierowany do osób, które maja co najmniej podstawowy stopień nurkowy np. P1 KDP/CMAS  i chcą podnieść swoje kwalifikacje w dziedzinie nawigacji i orientacji podwodnej. Dzięki temu będą mogły dotrzeć do określonego celu i wrócić do miejsca wejścia do wody. Odnalezienie podwodnej atrakcji stanie się znacznie prostsze, a dotarcie do wyznaczonego wcześniej celu - łatwiejsze. Na kursie nauczane są zagadnienia z nawigacji naturalnej oraz przyrządowej.

Warunki uczestnictwa w kursie

 • ukończone 14 lat
 • posiadanie stopnia KDP/CMAS*(P1) lub uprawnienia do nurkowania do głębokości 18 m dowolnej organizacji,
 • zgoda rodziców lub opiekunów prawnych w przypadku osób niepełnoletnich na odbycie kursu,
 • orzeczenie lekarza o niestwierdzeniu przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania płetwonurkowania (wydane nie wcześniej niż 1 rok przed datą rozpoczęcia kursu) lub oświadczenie dotyczące stanu zdrowia (tylko dla osób pełnoletnich).

Przebieg szkolenia

Podczas kursu na podstawowego płetwonurka nawigatora PNA KDP/CMAS odbędą się 4 godziny zajęć teoretycznych oraz 4 godziny zajęć praktycznych. Cały kurs odbywa się w  ciągu minimum jednego dnia szkoleniowego. Podczas kursu wykonacie minimum 2 nurkowania w zakresie głębokości do posiadanych przez was uprawnień.  Łącznie spędzicie pod pod wodą przynajmniej 60 minut.  Cały kurs należy zakończyć w okresie nie dłuższym  niż 2 miesiąc.

Wykłady

 • Spotkanie organizacyjne i warunki wstępne
 • Podstawy nawigacji podwodnej
 • Nawigacja naturalna
 • Nawigacja przyrządowa
 • Sprawdzian wiedzy teoretycznej i zakończenie kursu

Zajęcia Praktyczne

 • Nawigacja naturalna
 • Posługiwanie się kompasem na powierzchni
 • Nawigacja przyrządowa

Dokładne informacje na temat szkolenia znajdą państwo w książeczce szkoleń rekreacyjnych. Wystarczy kliknąć w poniższy guzik:

Read more

Cena kursu

350 zł

Jest to cena z wszystkimi opłatami oraz niezbędnym sprzętem. Do ceny końcowej kursu nurkowania należy dodać zrzutkę za paliwo (instruktor też się dorzuca :P) oraz wejścia na bazy nurkowe ew. basen - najczęściej około 30 zł za dzień.

Przydatne linki

Poniżej mogą Państwo sprawdzić ceny wszystkich kursów nurkowania, które oferujemy, jak również cennik wypożyczenia sprzętu nurkowego. Przypominamy, że na czas kursu zapewniamy cały niezbędny sprzęt.

Read more Read more