Kursy nurkowania

[column size="1/5" center="no" class=""]

Wybierz Kurs

[/column] [column size="4/5" center="no" class=""]

Dlaczego warto szkolić się z nami ?

logo kdp/cmas

Logo KDP/CMAS

KDP/CMAS jest jedyną Polską federacją nurkową, która jest członkiem Komitetu Technicznego Światowej konfederacji Podwodnej CMAS. Dzięki temu kluby zrzeszone w KDP/CAMAS posiadają uprawnienia do prowadzenia szkoleń na wszystkie stopnie płetwonurkowe zgodnie z polskimi przepisami państwowymi i międzynarodowymi standardami. Absolwenci naszych kursów nurkowania otrzymują Certyfikaty wyszkolenia KDP/CMAS, które są honorowane w klubach, bazach i centrach nurkowych na całym świecie. Certyfikaty otrzymuje się dożywotnio !

Jeżeli zdecydują się Państwo na kursy nurkowania z nami, to otrzymają Państwo kompleksową usługę nastawioną wyszkolenie dobrego i bezpiecznego płetwonurka.  Podczas szkolenia kładziemy nacisk głównie na bezpieczeństwo. Nurkowanie w naszych wodach jest trudniejsze od ciepłych wód np. Egiptu. Szkoląc się w naszych wodach macie pewność, że będziecie z przyjemnością i bez stresu nurkować na całym świecie. W drugą stronę nie jest to już takie oczywiste 😛

Ponadto podczas szkoleń nurkowych stosujemy metodę wykładów. Oznacza to, że każdy dział teoretyczny jest omawiany bezpośrednio przez instruktora podczas wykładu wspomaganego zrozumiałą prezentacją. Dzięki temu jest on w stanie na bieżąco dostosowywać się do grupy, jej poziomu wiedzy oraz wymagań. Odpowie wam na każde pytanie w myśl zasady: nie ma głupich pytań są tylko te niezadane. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie od stosowanego przez większość innych federacji: czyli filmów na DVD.
[/column]

Kursy nurkowania

Kursy Nurkowania Żywiec

Kurs nurkowania Zakrzówek .

Przebieg szkolenia nurkowego w KDP/CMAS został podzielony na trzy części: Podstawową, Rekrutacyjną oraz Techniczną. W podstawowym bloku szkoleniowym znajdują się kursy P1, P2, P3, P4 oraz płetwonurek młodzieżowy PM. Jeśli masz ukończone 15 lat - Twoje szkolenie zaczyna się od stopnia P1.

Jeżeli nie masz 15 lat zapraszamy do zapoznania się z ofertą kursów dla PM czyli płetwonurek młodzieżowy.

Aby mu przystąpić do kursów P2 i P3 należy spełnić pewne wymagania. Wymagania o których mowa w poprzednim zdaniu, to odbycie odpowiedniej liczby nurkowań na odpowiednie głębokości. Dopiero po zalogowaniu tych nurkowań w log-buku (taki rodzaj pamiętnika nurkowego)  i ich potwierdzeniu (np podpis partnera/instruktora/przewodnika/pieczątka organizatora nurkowań itp.), Należy ponadto zdobyć obowiązkowe specjalizacje wynikające z programu. Dzięki temu zyskuje się pewność, że płetwonurek jest dobrze przygotowany do nurkowań na większe głębokości, zdobywania nowych umiejętności oraz poszerzania swoje wiedzy z zakresu nurkowania.

Dzięki dużej liczbie kursów pobocznych każdy płetwonurek znajdzie "swoją drogę nurkową". Można rozwijać swoje umiejętność zgodnie z zainteresowaniami. Np. można zostać filmowcem/fotografem podwodnym. Zapraszamy się do zapoznania z pełnym schematem szkolenia płetwonurka KDP/CMAS pod poniższym guzikiem

Read more

Po odbyciu kursu P3 płetwonurek staje się nurkiem-przewodnikiem i po odpowiednim stażu i spełnieniu wymogów może przystąpić do kursu instruktorskiego M1. Stopień nurka przewodnika P3 to pierwszy zawodowy stopień. Dzięki ukończeniu tego kursu można podjąć pracę np. jako przewodnik nurkowy w bazie nurkowej gdzieś w świecie 🙂 Z kolei stopień P4 to stopień bardziej uznaniowy, przeznaczony jest dla płetwonurków z bardzo dużym stażem oraz organizatorów wypraw nurkowych i jest nadawany uznaniowo przez KDP/CMAS

Kursy które prowadzimy

Wszystkie informacje na temat przebiegu kursów które mamy w ofercie naszej Żywieckiej szkoły nurkowania OK Dive znajdą państwo poniżej. Prosimy kliknąć w guzik pod kursem nurkowania który państwa interesuje.

[column size="1/3" center="no" class=""]

P1Pierwsza gwiazdka CMAS

Kurs nurkowania P1 CMAS

Kurs podstawowy

Nauka nurkowania rozpoczyna się od tego kursu. Płetwonurek P1 KDP/CMAS zdobywa uprawnienia do nurkowania na 20 m oraz wszechstronne podstawy do dalszego rozwoju nurkowego. Znacznie więcej informacji w znajdą Państwo po kliknięciu w poniższy guzik.

Read more

PM Płetwonurek Młodzieżowy

Płetwonurek młodzieżowy PM

Dzieci + nurkowanie = radość 🙂

Nauka nurkowania dla dzieci  to połączenie zabawy z nauką. Dzięki kursowi PM wasze pociechy zdobędą podstawowe umiejętności nurkowe. Szkolenie zaczynamy od 10 roku życia. Znacznie więcej informacji w znajdą Państwo po kliknięciu w poniższy guzik.

Read more

PNA Płetwonurek Nwigator

Kurs PNA nurek nawigator

Nawigacja pod wodą

Nawigacja pod wodą to bardzo ważna umiejętność. Jako płetwonurek wiesz już,  jak dezorientujące, co do kierunku, może być nurkowanie. Naucz się nawigacji oraz obsługi kompasu. Znacznie więcej informacji w znajdą Państwo po kliknięciu w poniższy guzik.

Read more

PPW Płetwonurek poszukiwacz wydobywca

Czasami zechcemy wykonać dla siebie drobne prace pod wodą. Zgubiliśmy silnik z łodzi. Jak go znaleźć i bezpiecznie wydobyć ? Na te i inne pytania odpowiemy Ci na tym kursie. Znacznie więcej informacji w znajdą Państwo po kliknięciu w poniższy guzik.

Read more

PSS Kurs Płetwonurek w suchym skafandrze

Kurs suchego skafandra pss

Dumni nurkowie w suchych skafandrach

Każdy płetwonurek, prędzej czy później, zaczyna marzyć o suchym skafandrze. Poznaj jego rodzaje i typy, naucz się obsługi oraz techniki nurkowania, podnieś swoje bezpieczeństwo. Znacznie więcej informacji  znajdą Państwo po kliknięciu w poniższy guzik.

Read more [/column] [column size="1/3" center="no" class=""]

P2 Druga Gwiazdka CMAS

Kurs nurkowania p2

Ćwiczenia - ratowanie nieprzytomnego

Podczas kursu P2 KDP / CMAS zdobędziesz uprawnienia do nurkowania na 40 m, poznasz zaawansowane techniki ratownicze oraz udoskonalisz swój warsztat nurkowy i ratowniczy. Znacznie więcej informacji w znajdą Państwo po kliknięciu w poniższy guzik.

Read more

Intro Nurkowanie na próbę

Intro do nurkowania

Intro nurkowe

Marzyłeś o nurkowaniu? Chcesz spróbować? Zastanawiasz się nad kursem? Spróbuj! Dowiesz się czy nurkowanie jest dla ciebie. W bezpiecznych warunkach, pod opieką instruktora. Znacznie więcej informacji w znajdą Państwo po kliknięciu w poniższy guzik.

Read more

PE Płetwonurek eksplorator

Płetwonurek eksplorator

Strzelanie bojki

Uprawnienia zdobyte podczas kursu nurkowania PE pozwolą ci nurkować do 30 m. Nauczymy Cię obsługiwać boję dekompresyjną oraz poznasz podstawy dekompresji. Znacznie więcej informacji w znajdą Państwo po kliknięciu w poniższy guzik.

Read more

PNO Płetwonurek Nocny

kurs nurkowania nocnego PNO

Inny wymiar nurkowania

Nurkowanie w nocy to zupełnie inny wymiar nurkowania - nowy świat. Doskonały trening przed głębszymi nurkowaniami. Kurs niezbędny do przystąpienia do kursu PE. Znacznie więcej informacji w znajdą Państwo po kliknięciu w poniższy guzik.

Read more

PPL Kurs płetwonurek podlodowy

Kurs nurkowania pod lodem PPL

Pod lód tylko z asekuracją

Nurkowanie pod lodem dostarcza wielu wrażeń nurkowych. Jednak aby bezpiecznie wykonywać takie nurkowania, należy przejść specjalistyczny kurs. Nie ryzykuj - przeszkol się. Znacznie więcej informacji w znajdą Państwo po kliknięciu w poniższy guzik.

Read more [/column] [column size="1/3" center="no" class=""]

P3 Trzecia Gwiazdka CMAS

Nurek Przewodnik P3

Widać doświadczenie 😉

Zwieńczenie kariery każdego płetwonurka. Uprawnienia do 50 m. Po tym kursie można zacząć prowadzić grupy i pracować w bazach nurkowych. Następny stopień to instruktor nurkowania. Znacznie więcej informacji w znajdą Państwo po kliknięciu w poniższy guzik.

Read more

PN1 Kurs Płetwonurek nitroksowy

Kurs nurkowania PN1

Nitrox i można dłużej 🙂

Nurkowanie z użyciem mieszanin oddechowych innych od powietrza, to wstęp do nurkowania technicznego. Na tym kursie nurkowania dowiesz się jak używać nitroxu. Znacznie więcej informacji w znajdą Państwo po kliknięciu w poniższy guzik.

Read more

PZB Płetwonurek w zestawie Butlowym

Kurs PZB w twinie

Grajdoł się powiększa

Popularny TWIN to dwukrotnie zwiększenie zapasu gazu i ogromna poprawa bezpieczeństwa. Jednak bez odpowiedniego przeszkolenia będzie tylko dużym ciężarem. Znacznie więcej informacji w znajdą Państwo po kliknięciu w poniższy guzik.

Read more

PS1 Kurs Płetwonurek ze skuterem

kurs nurkowania ze skuterem PS1

Wolność ze skuterem

Odkryj nowe możliwości, wolność pod wodą oraz niesamowitą zabawę. Poznaj rodzaje skuterów i techniki nurkowania. Naucz się bezpiecznie z nimi nurkować. Znacznie więcej informacji w znajdą Państwo po kliknięciu w poniższy guzik.

Read more [/column]

Książeczki z programami

Wszystkie stopnie z pionów: podstawowego , rekreacyjnego , technicznego są opisane dokładnie w książeczkach szkoleniowych. Znajdą ją Państwo pod poniższymi guzikami:

[column size="1/3" center="no" class=""]
Książeczka cmas pion podstawowy

Książeczka KDP/CMAS pion podstawowy

Read more [/column] [column size="1/3" center="no" class=""]
Książeczka KDP/CMAS pion rekreacyjny

Książeczka KDP/CMAS pion rekreacyjny

Read more [/column] [column size="1/3" center="no" class=""]
Książeczka KDP/CMAS pion techniczny

Książeczka KDP/CMAS pion techniczny

Read more [/column]

Cross czyli stopnie innych organizacji

Posiadasz już stopień nurkowy innej organizacji nurkowych takich jak PADI, NAUI, SSI itp.? Super! Są one najbardziej równorzędne i akceptowane przez KDP/CMAS więc po weryfikacji możesz przystępować do naszych kursów nurkowania. Będzie to dla Ciebie miłe zaskoczenie i rozbudowanie Twojej wiedzy. Najprawdopodobniej będziesz zaskoczony zupełnie innym podejściem do kursu i jakością samego nurkowania.

Przykład masz ukończony kurs PADI - OWD i specjalizację PADI NIGHT DIVER więc po zrobieniu kursu Płetwonurek Nawigator  PNA KDP/CMAS  i wynurkowaniu minimum 15 nurkowań na minimum 10 m. (nurkowania z kursów specjalizacyjnych wliczają się do stażu nurkowego)  możesz przystąpić do kursu Płetwonurek Eksplorator PE KDP/CMAS i zdobyć uprawnienia do 30 m.

Na zakończenie

OK Dive - Żywiecka szkoła nurkowania ma ogromną przyjemność zaprosić Państwa na kursy nurkowania według zasad KDP/CMAS. To federacja właśnie dla Państwa:  gwarancja bezpieczeństwa i jednocześnie wysokiej jakości szkolenia. To dobry wybór, by rozpocząć nową przygodę sportową, pasję i przyjąć nowy styl życia. Jest to jednocześnie niepowtarzalna okazja, aby poznać ciekawych i wspaniałych ludzi.

I na sam koniec cytat głównej zasady, którą kieruje się nasza organizacja:

[quote cite="KDP/CMAS"]

Jakość i bezpieczeństwo

[/quote]