Wyjazd nurkowy na safari 14.04 – 21.04

Top północy Egipt

To trasa Safari łącząca najpiękniejsze miejsca nurkowe północnej części Morza Czerwonego. W ciągu tygodnia odwiedzimy leżące na otwartym morzu Wyspy Braci (Brother Islands) oraz zanurkujemy na najbardziej znanych wrakach i rafach położonych pomiędzy Safagą a Półwyspem Synaj. Safari adresowane jest do zaawansowanych i średnio zaawansowanych nurków, nie tylko dla pasjonatów nurkowań wrakowych.

Zaczynamy od dwóch nurkowań w przybrzeżnym rejonie Hurghady lub Marsa Alam, a następnie kierujemy się na Wyspy Braci. Przed nami trzy nurkowania na Wielkim Bracie, podczas których zobaczymy leżący na krawędzi północnego plateau wrak frachtowca „Numidia”, a także wrak frachtowca „Aida” leżącego w centralnej części wyspy. Trzecie nurkowanie pozwala poznać południowe plateau wyspy i spotkać rekiny krążące wokół zacumowanych łodzi. Po południu odwiedzimy wyspę. Chcemy wspiąć się na najwyższą w Egipcie latarnię morską, a także porozmawiać z latarnikami i kupić pamiątkową koszulkę.

Thistlegorm safari nurkowe egipt

Thistlegorm nurkowanie życia 🙂

Następnego poranka łódź przycumuje do położonego 2 km na południe Małego Brata. Wykonamy przy tej niewielkiej wyspie trzy nurkowania. Poranne nurkowanie na północnym plateau jest okazją do spotkania z szarymi rekinami rafowymi, majestatycznie wypływającymi do nurków z błękitnej toni. Na nurkowaniu przy wschodnim brzegu wyspy zobaczymy rzędy potężnych gorgonii, wśród których uwijają się ławice ryb. Popołudniowe nurkowanie wykonamy wzdłuż zachodniego brzegu rafy, kończąc je przy plateau południowym. Rozpoczynając powrót do brzegu w rejonie Ras Mohammad zanurkujemy na słynnej rafie Shark i Yolanda oraz w rejonie Mahmud Ed zwiedzając wrak Dunraven. Kolejne przepłyniecie odbywa się w kierunku cieśniny Gubal. Jeżeli morze będzie dla nas łaskawe, to trzykrotnie zanurkujemy na najsłynniejszym wraku na Morzu Czerwonym – SS „Thistlegorm”.

Na SS Thistlegorm'ie być może przeżyjecie jedno ze swoich najpełniejszych nurkowań, a na pewno zapamiętacie je na długo, ponieważ czeka na Was prawdziwa wisienka na torcie - wrakowe nurkowanie nocne!

Kolejny cel wyprawy to Stalowea Rafy (Abu Nuhas). Wykonamy tutaj nurkowanie na wraku „Gianis D”, „Carnatic” lub „Chrysoula”. Ostatniego dnia odwiedzamy rafy w pobliżu Hurghady (Abu Ramada lub Giftun) oraz wrak ścigacza „El Mina” zatopionego podczas wojny 7-dniowej.