Wypożyczanie sprzętu

Wypożyczenie sprzętu nurkowego jest doskonałą alternatywą zakupu tegoż sprzętu. Zakup pełnego kompletu sprzętu do nurkowania to wydatek rzędu od 6 do 9 tysięcy złotych. Na samym początku kariery płetwonurka taka kwota może być odstraszająca. Dlatego wypożyczanie sprzętu nurkowego jest doskonałym rozwiązaniem.

Niezbędny sprzęt czyli ABC

Każdy płetwonurek oczywiście powinien posiadać tzw. ABC czyli: maskę , rurkę, płetwy. Dobrze by było, żeby płetwy były paskowe a nie kaloszowe i żebyśmy mieli do tego buty neoprenowe (przydadzą się do chodzenia po rozgrzanym piasku :P). Jeżeli chcemy nurkować w zimniejszych wodach, to należy dodać do tego rękawiczki. Tak więc koszt zakupu sprzętu na samym początku to około 500 do 700 zł

Nasz prywatny sprzęt nurkowy przyda się nieraz podczas wakacyjnych wojaży. Zakupy należy najlepiej zrobić w sklepie nurkowym. Dzięki temu mamy pewność dobrania i dopasowania sprzętu nurkowego do naszej fizjonomii przez personel który się na tym zna. Nasz sklep znajduje się w Żywcu na ulicy Dworcowej 1a. Decathlon i inne tego typu miejsca oferują sprzęt niskiej jakości, a sprzedawcy bardzo często nie mają praktycznie żadnej wiedzy na temat tego, co sprzedają i jak poprawnie dobrać ABC nurkowe. Dlatego proponuje omijać markety szerokim łukiem.

Zakup vs. Wypożyczanie sprzętu

Wracając do meritum naszej sprawy. Wypożyczenie sprzętu nurkowego to wydatek rzędu około 120 zł. za dzień nurkowy. Przy założeniu, że będziemy nurkować 10 dni w roku w Polsce i jeden raz na 7 dniowym wyjeździe za granicę wychodzi nam 17 dni - co daje kwotę około 2000 zł. Tak więc widać, że zakupiony sprzęt będzie się nam zwracał przez około 3 lata. Jeżeli doliczymy do tego niezbędny serwis, to spokojnie zrobi się 4 lata.

Oczywiście gorąco namawiamy do zakupu swojego sprzętu nurkowego, gdyż świadomość jego posiadania daje ogromną radość (coś o tym wiemy ;P). Doskonale widać jednak, że nie ma potrzeby zakupu całego sprzętu od razu po zakończeniu kursu. Następną kwestią jest to, że dużo mniejszych elementów sprzętu kupi wam rodzina na urodziny, gwiazdkę, Mikołaja. Nawet nie wiecie jak się ucieszą, że mogą kupić coś przydatnego i sprawiającego wam radość 🙂

Wypożyczenie sprzętu cennik – pod tym linkiem znajdziecie pełen cennik za wypożyczenia sprzętu. Zaznaczamy w tym miejscu, że sprzęt nurkowy pożyczamy jedynie certyfikowanym płetwonurkom. Będziemy żądali okazania licencji nurkowej przed wypożyczaniem sprzętu nurkowego.