Safari nurkowe

Bezkresne otwarte morze, delikatna bryza, brak zasięgu oraz internetu ;). Dodajcie do tego niesamowite, najlepsze miejscówki nurkowe na Morzu Czerwonym i macie idealny sposób na nurkowanie. Gwarantujemy wam, że takiego odpoczynku psychicznego od zgiełku naszej cywilizacji prędko nie zaznacie. Jeżeli porównamy safari nurkowe w Egipcie z nurkowaniem z brzegu w Egipcie, to jakość tego nurkowania, możemy spokojnie powiedzieć, będzie dziesięciokrotnie wyższa. Dzieje się tak z prostej przyczyny. Do większości miejscówek nurkowych trzeba płynąć od brzegu przez cały dzień, co jest niemożliwe przy nurkowaniu stacjonarnym z brzegu. Dzięki temu stają się one znacznie mniej dostępne.

Charakterystyka

Wyjazd na safari nurkowe znacząco różni się od innych wyjazdów nurkowych.  Kapitalne znaczenie ma podstawowa sprawa - 5 dni nurkowych śpimy na łodzi. Łodzie przeznaczone do wyjazdów nurkowych to pływające mini-hotele. Dobry standard, czystość , jedzenie, picie - wszystko w cenie 🙂 Dzięki temu raz złożony sprzęt z rana pierwszego dnia, rozłożymy ostatniego po ostatnim nurkowaniu. Obsługa łodzi dokonywuje nam butle co każde nurkowanie 🙂 Dopiero po pięciu dniach i kliku nurkowaniach dziennie przekonacie się, jaka to wygoda. Przykładowy dzień na łodzi rządzi się mniej więcej takim harmonogramem dnia. O godzinie 6 rano budzi nas dźwięk gongu, wstajemy zaspani i "dreptamy" na pokład. Ubieramy się w uprzednio przygotowaną piankę oraz sprzęt i hop do wody 🙂 od momentu obudzenia do momentu wejścia mija 30 minut 🙂 - teraz 1 godzina nurkowania.

Po wyjściu z wody rozbieramy się, odstawiamy sprzęt i idziemy na pyszne śniadanie. W tym czasie nasze butle zostaną napełnione. Po śniadaniu odprawa i drugie nurkowanie 🙂 Znowu godzina nurkowania. Po wyjściu z wody przedobiednia sjesta/opalanie/drzemanie itd. Obiad, a następnie ... ? Tak - idziemy nurkować 🙂 godzina nurkowania i z wody 🙂 teraz mamy dwie możliwości przedkolacyjne "zajęcia w podgrupach" i kolacja. Jak ktoś chce i ma siłę na nocne nurkowanie - zapraszamy. Po całym dniu czeka na nas wieczorny wypoczynek na deku w gronie płetwonurków.  Tak własnie nurkuje się na safari - przyznacie intensywnie 🙂

Ciekawostki

  • Łódki Safari, na których się pływa, zabierają ze sobą nawet 25.000 litrów słodkiej wody. Dodatkowo zawsze mają instalacje odsalające morską wodę.
  • Większość osób, które pojadą na safari, będzie na nie jeździła do końca swojej kariery nurkowej 🙂
[gmap width="400" height="300" address="Egipt, Może czerwone"]