Serwis automatów i sprzętu nurkowego w 2022

Serwis automatów i sprzętu nurkowego 2022

Serwis automatów - chyba nikogo nie trzeba przekonywać jak to jest istotna i ważna sprawa. Wiosna już coraz śmielej puka więc zaczyna się sezon nurkowy 2022 w Polsce. W związku z tym Gorąco zachęcam wszystkich do prze serwisowania swojego sprzętu nurkowego. Pewne proste czynności serwisowe możecie wykonać sami. Jednak serwis automatów nurkowych wymaga wiedzy, przeszkolenia oraz specjalistycznych narzędzi. Dlatego lepiej powierzyć tę czynność autoryzowanym i certyfikowanym serwisom sprzętu nurkowego.

Najważniejsze czynności serwisowe

  • Automat nurkowy zarówno pierwszy jak i drugi stopień oraz wszystkie o-ringi na wężach
  • Głowica inflatora oraz spłuczki w jacketach/skrzydłach

Są to dwa kluczowe elementy sprzętu nurkowego które wymagają regularnego czyszczenia/smarowania/wymiany uszczelnień. Zacięty inflator (jak i spłuczka nadmiarowa) stanowi bardzo duże zagrożenie u płetwonurka podczas nurkowania. Niezależnie czy zacięciu uległ guzik inflacyjny czy deflacyjny. Oczywiście są na to procedury awaryjne ale kto przeżył w rzeczywistość taką sytuację wie że to nic przyjemnego. Konieczności czynności jaką jest okresowy serwis automatów nurkowych chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć 🙂 Zadbaj o swoje i innych bezpieczeństwo pod wodą.

Przypominamy iż jesteśmy certyfikowanym centrum serwisowym firmy Apeks oraz Tecline działamy na terenie Żywca oraz okolic (w tym Bielsko Biała) Aby mieć pewność co do pełnej sprawność twojego sprzętu serwisuj go w autoryzowanych centrach serwisowych. Lata doświadczenia oraz wiele zrealizowanych serwisów są gwarancją twojego bezpieczeństwa pod wodą.

Certyfikat serwis automatów Apeks alt

Certyfikat serwis Apeks naszego centrum nurkowego w Żywcu

Cena serwisu automatu apeks za 1 stopień + 2 drugie stopnie + wymiana o-ringów na wężach oraz ich czyszczenie to 350 zł w przypadku gdy automat jest objęty gwarancją apeks oraz 400 zł jeżeli automat nie był serwisowany co najmniej 2 lata.

Cena za serwis głowicy inflatora oraz spłuczek nadmiarowych to 60 zł. Powinno się taki serwis wykonywać co roku. Jeżeli ktoś dużo nurkuje w słonej wodzie to przy każdej oznace "ciężko pracujących" guzików deflacyjnego jak i inflacyjnego w głowicy inflatora.